Akıllı eviniz

elektrik maliyeti kılavuzu

Elektrik tesisatının maliyeti nedir?

Yeni bir bina planlıyorsanız veya mevcut bir binayı yenilemek istiyorsanız, elektrik tesisatı önemli bir rol oynar. Elektrik maliyetleri kılavuzu, bir başlangıç maliyet tahmini ile sizi destekler. Bunun sayısal temeli, bir mimarla işbirliği içinde bir elektrikçiden alınan gerçek kat planlarına ve gerçek planlama verilerine dayanmaktadır. Temel planlama, elektrik tesisatları için geçerli geçerli standartları dikkate alır.


şimdi hesapla

Bir elektrik tesisatının maliyetleri

hakkında şeffaflık

Maliyetlerde elektrik tesisatları için halihazırda geçerli olan standartlar dikkate alınmıştır. Evin elektrik donanımı, DIN 18015-2 ve DIN 18015-4’e ve bunlardan türetilen HEA tavsiyesi RAL RG 678’e göre geliştirilmiştir. Elektrik tesisatı, bir mimar tarafından oluşturulan gerçek bir kat planı temelinde bir elektrikçi tarafından planlandı. Hesaplama, ücret maliyetlerinin yanı sıra ortalama malzeme maliyetlerini de içerir (“Elektrik ve bilgi teknolojisi ticareti için hesaplama yardımı” bölümünde belirtilen inşaat süreleri dahil). Elektrikçiler için ortalama saatlik ücret bölgeye göre değişebilmektedir. Bina planlarını tasarlayan mimar ve elektrikçi

Kılavuzların elektrik yüklerinin sonucu, elbette,  önden profesyonele bir şok maliyetinin yerini tutmaz . Bina projeleri birbirinden çok farklı, çok fazla bireysel kriter ve koşul rol oynuyor. Çoğu, ilgili yerleşim bölgesine de bağlıdır. Kılavuzumuz size genel bir resim verir ve maliyetlere ilişkin temel bir genel bakış sağlar  .

Adım 1:

Ekipman türünü seçin

Yeni binanızda hangi fonksiyonların sizin için önemli olduğunu ve hangi tip olduğunuzu hiç düşündünüz mü?
Tip seçimimizle öğrenin.

Pragmatik

“Bütçemiz açıktı, ancak yine de elektrik tesisatımız için en uygun çözümü uygulayabildik.”

sağlam ve akıllı

“Kendimize kendi evimiz için bir finansal çerçeve belirledik. Hatta birçok yerde evimizi daha güvenli hale getiren ve hayatımızı kolaylaştıran akıllı konforu tasarlamaya ve entegre etmeye bile özen gösterdik.”

rahat ve genişletilebilir

“Teknik fikirlerimizi zaten şirketimizde birçok yerde uyguladık ya da en azından gelecekte diğer isteklerimizi kolayca karşılayabileceğimiz şekilde hazırladık. Konfor ve güvenliğe de büyük önem verdik.”

tam program

 

 

“Evimiz uzaktan da olsa bizim talimatlarımıza uyuyor ve bazen işlevleri bağımsız olarak yerine getiriyor. Ayrıca yüksek düzeyde konfor, yüksek güvenlik ve sofistike bir tasarımın keyfini çıkarıyoruz.”


Seç ve Devam Et


Seç ve Devam Et


Seç ve Devam Et


Seç ve Devam Et